Сучасная беларуская паэзія (сборник)

У кнігу ўвайшлі лепшыя творы сучасных беларускіх паэтаў рэкамендаваныя Міністэрствам адукацыі Рэспублікі Беларусь для чытання і вывучэння ў агульнаадукацыйных установах.
Серия: Школьная бібліятэка
Издательство: Мастацкая літаратура

Лучшая история на книгу

Змест кнігі

Талент светлы, аптымістычны. Любоў Гарэлік 3 Раіса Баравікова 12  3 кнігі «Дрэва для райскай птпушкі» «Я памаўчу. Ты гавары...» 13 «Мне сёння прыснілася хата...» 13 «Сярод папер, сярод лістоў...» 14 Світанне ў парку імя Янкі Купалы 14 «Выпадкова машыну спыніла...» 15 Пасля дажджу 16 «Стракатасць выставачнай залы...» 16 Жывапіс побач 17 «Зіма размапшста пазначыць...» 19 Апошняя сустрэча 20 Зорка палявая 21 «Падобны голас мой на ўсхліп...» 22 На балконе 23 «Адплывуць за пясчаную выспу» 23 «1 лістоце апалай няўлежна...» 24 «Не прашу ні ў кога вернасці...» 25 Дзічка 25 Першае верасня 26 «Пад соннай ёлкі калыханне...» 27 «Ля крыніцы бруістае…

ISBN: 978-985-02-1123-1

Год издания: 2009

Язык: Белорусский

Сучасная беларуская паэзія : [для сярэдняга і старэйшага школьнага ўзросту / укладанне А. Лесавіка; прадмова Л. Гарэлік]. - Мінск : Мастацкая літаратура, 2009. - 525, [1] с. - (Школьная бібліятэка).
15019 экз.