4,2

У центрі нового роману Наталки Сняданко особиста історія одного з найекстравагантніших членів імператорської родини Габс­бурґів — Вільгельма, більше відомого в Україні за бойовим псевдонімом  Василь…
Серия: Художня проза
Издательство: Видавництво Старого Лева

Nina_M

26 июля 2021 г. 14:47

Несподівано для себе відповіла на перше запитання цьогорічного ЗНО з історії України, адже питання було про Василя Вишиваного, героя цього роману. Ще один плюс читання сучасної української літератури) Книга з тих, які я люблю, адже: - цікаво відкривати для себе невідомі сторінки минулого; - часом хочеться зазирнути "за лаштунки" життя відомих людей; - обожнюю книги про те, "що було б, якби...". Справді цікаво було б, якби десь поміж нас жили нащадки імператорської родини Габс­бурґів (я досі вірю, що царівна Анастасія жива) :) Єдине, що злегка напружувало, - нелінійна оповідь. Було непросто час від часу розширювати проміжки в історії ерцгерцога Вільгельма і "вписувати" в них байки-оповідки-спогади про минуле його життя.

Для тех, кто читает на русском

Дальше...

Неожиданно для себя ответила на…

ISBN: 978-617-679-446-2

Nina_M

26 июля 2021 г. 14:47

Для тех, кто читает на русском

Дальше...

Неожиданно для себя ответила на…

4 мая 2020 г. 21:13

3 А що було б, якби...

Люди часто замислюються над тим, яким би шляхом розвивалися події, якби у певний момент щось пішло за іншим сценарієм. Зазвичай такі альтернативні реальності вибудовують на доленосних зламах. Типу: а яким був би світ, якби перемогла Японія або ну от недобігли татари до Кийова то шо тоді?

Розповідь про життя Василя Вишиваного, який дивом вижив після катівні у Лук'янівській турмі - це саме та історія, яка могла б бути, і у принципі навіть нічого не змінила б у загальній течії історичного процесу. І була б та історія навіть цікава, не дивлячись на відсутність карколомних пригод.

Якби її розказали послідовно :)

Авторка чи то вирішила, що гойцалки по часовій лінії нададуть твору більшої проникності, чи то просто зупинилася на варіанті "чим вар'ятіше тим краще", але книга складається із…