Губернскі дэтэктыў: справа аб крывавых дукатах

Ксенія Шталенкова

3,7

У сваім новым рамане Ксенія Шталенкова запрашае чытача ў чарговае падарожжа. Гэтым разам - у Менск XIX стагоддзя.
Серия: Кнігарня пісьменніка
Издательство: Кнігазбор

22 ноября 2023 г. 15:10

3.5 Губернскі дэтэктыў

Ёсць такое меркаванне, што дэтэктывы, гэта якраз восеньскі жанр.
А калі гэта беларускі дэтэктыў, то любая пара года і надвор’е выклікаюць прыхільнасць.

Ксенія Шталенкова "Губернскі дэтэктыў. Справа аб крывавых дукатах"
Кніга вышла ў 2017 годзе,  цяпер я знайшла яе ў электронным варыяце.

Галоўная гераіня, Яўгенія Пракшына.

У іх  маёнтку,  недалёка ад Мінска адбываецца забойства невядомага чалавека. У забойстве падазраюць галоўнага інжынера Пракшыных, Штэйна. Паколькі інжынер зарэкамендаваў сябе выдатным спецыялістам, то Канстанцін Пракшын(бацька галоўная гераіні) прымае рашэнне самастойна разабрацца ў гэтай сітуацыі, а Яўгенія, паколькі лічыць сябе адукаваннай дзяўчынай, бярэцца дапамагаць з расследаваннем.

Да таго ж панна лічыць, што валодае некаторым літаратурным талентам і марыць заявіць пра…

ISBN: 978-985-7180-58-5

Год издания: 2017

Язык: Белорусский

Фармат 60х84 1/16
Папера афсетная. Рызаграфія.
Ул.выд.арк. 7,11. Ум.-друк. арк. 12,6.
Наклад 200 асобнікаў. Зак. 508.

22 ноября 2023 г. 15:10

3.5 Губернскі дэтэктыў

Ёсць такое меркаванне, што дэтэктывы, гэта якраз восеньскі жанр.

Ксенія Шталенкова "Губернскі дэтэктыў. Справа аб крывавых дукатах"
Кніга вышла ў 2017 годзе,  цяпер я знайшла яе ў электронным варыяце.

Галоўная гераіня, Яўгенія Пракшына.

Подборки