4,7

Іван Багряний (1906—1963) — письменник, творчий доробок якого дійшов до співвітчизників лише через багато років після його смерті. Був репресований у 1932  році, засланий на Далекий Схід, пережив…

Aidoru

1 июня 2017 г. 13:01

Біль цілої душі неможливо виразити у словах в тій мірі, щоб ці слова ожили і били, кидали каменюки у бідолашних читачів, але Івану Багряному вдалося зробити це.

Цей памфлет цінний не лише своїм змістом з точки зору історичного, але й з точки зору пам’яті, чесної пам’яті до тих, хто був жорстоко винищуваний протягом десятків років. Кожен рік – 1927, 1933, 1939, ба навіть 1947, що згадував автор, залишився тавром на душі українського народу.

Де ж вони ділися, ці 10 мільйонів українського населення? Що з ними сталося в країні «цвітучого соціалізму»?

Це питання лягає тяжким тягарем на душу бідолашного читача, який не може стримати свої сльози – сльози безсилого болю. Ти б’єш у розпачі кулаком о стіл, але це емоції, що не допоможуть, що не повернуть ті мільйони, мільярди патріотів.

Письменник…

Чому я не хочу вертатись до СССР?, документальное произведение

Год издания: 1946

Язык: Украинский