4,5

Київського кримінального психолога Андрія Гайстера відправляють консультантом у богом забуте селище Буськів Сад. Зимової ночі там зникла маленька дівчинка. А ще там водиться Звір — серійний маніяк,…
Серия: Художня проза
Издательство: ВСЛ

15 мая 2024 г. 11:37

3.5 Спойлер Чому люди коять злочини? (Рецензія на книжку Іларіона Павлюка) Автор Григорій

Містичний трилер «Я бачу, вас цікавить пітьма» Ілларіона Павлюка (цього разу в аж занадто харáктерному перекладі Вікторії Стах) лише вдає жанрову прозу; на третій раз до цієї Павлюкової обманки вже можна б і звикнути. Автор використовує впізнавану «оболонку» трилера, щоб спокійнісінько мудрувати про моральні цінності й гуманістичні орієнтири.

Утім, містична складова «Пітьми» виявилася в ролі «жанрової оболонки» надто ненадійною, «Пітьма» зривається з трилеру у мораліте. Бігають по сцені Смертні Гріхи і борються за Світлу Душу.

Якщо ви потребуєте карколомного сюжету, таємниць розслідування, скрімерів, екшн-сцен без того, щоб їх переривали авторськими ремарками «вам слід знати іще таке…» і «якщо вам цікаво, чим закінчилася ця історія, то…», то ця проза вас не потішить. Але якщо ви любите…

ISBN: 978-617-679-832-3

Год издания: 2020

Язык: Украинский

Переклад: Стах Вікторія
Дизайн обкладинки: Гайдучик Назар
Кількість сторінок: 664
Розміри:130x200 мм

Номинант: 2020 г.Премия «Книга года BBC. Украина» (Книга года)

15 мая 2024 г. 11:37

6 апреля 2024 г. 23:47

В цілому мені книга сподобалась, цікаві персонажі, таємниці, містика і перетин світів: свідомість і реальність. Але є свої недоліки, автор замахнувся на складну  тему структуру, розсипав загадками всю книгу, але не розкрив їх належно. Попри доволі обʼємну книгу кінець був скомканий  і склалось враження що дописаний похапцем. Вкінці дописано типу чуттєву історію про пошук тата і дочки в парку, щоб залишити приємний після смак, але в мене викликало це неприємні емоції, наче штучно написаною з домішками маніпуляцій.
І ще із мінусів до загального враження, це побудова роману, наче сценарій, розкадровка для фільму.
Знаючи кінець, можу сказати, що мені більше подобалось читати книгу, бути в цій історії, спостерігати за персонажами, а не дізнаватись розвʼязку.

Подборки