3,8

Творчість Марка Вовчка — неперевершеного прозаїка, витонченого майстра психологічного портретування, емансипантки, яка в неспокійну жоржсандівську добу руйнувала уставлення про чоловічі й жіночі життєві ролі — сьогодні особливо цікава для нового прочитання.

31 октября 2017 г. 12:33

Ця збірка складається з дванадцяти оповідань. Декотрі з них мають надприродну тематику ( Чортова пригода або Як Хапко солоду відрікся ), але більшість все ж зображує сцени народного побуту. Життя кріпаків та навіть вільного селянства авторка зображує в дещо похмурих барвах. Її творам непритаманний романтизм сподівання що в майбутньому героїв все стане на краще. Ні, якщо вже с самого початку авторка каже "все погано" то так воно й буде. Може якась хмарка випадкового щастя й набіжить на головну героїню, але авторка з легкістю здмухне тую хмарку з сюжету.

Інститутка Не можна дорікнути думці, що:

Якось розважить мене, підможе мене та думка, що вільно мені, що не зв'язані руки мої.

Дійсно, люба дурна робота до рук йде коли знаєш, що будь-якої миті можеш її покинути й ніхто тебе не присилує…

Форма: повесть

Язык: Украинский