3,5

Durrellide perekonnale on andnud surematuse Gerald Durrelli raamat „Minu pere ja muud loomad“ ja ITV poolt selle põhjal loodud teleseriaal „Durrellid“. Aga mis elu elasid Durrellid tegelikult? Miks nad üldse Korfule läksid ja mis sai neist pärast saarelt lahkumist? Durrellide perekonna tegelik lugu on niisama üllatav ja köitev kui Gerry raamatud, ja Michael Haag, kes perekonnaga isiklikult kokku puutus, sobib seda ideaalselt jutustama. Ta võtab seejuures aluseks päevikud, kirjavahetuse ja avaldamata autobiograafilised katked. „Durrellid Korful“ kirjeldab perekonna elu Indias ning neid kõigepealt Inglismaale ja seejärel Kreekasse viinud…

Xellina

12 марта 2019 г. 01:18

3 Сказка лучше чем реальность

Если вам нравится Лоуренс Даррелл и вы хотите узнать побольше о его юности и отношениях с женщинами и Генри Миллером - эта книга для вас. Если же вы, как я, влюбились в Корфу и в семью Дарреллов, прочитав в детстве романы Джеральда, данная биография вас только разочарует. Джеральд написал сказку об идеальном детстве, аккуратно умолчав о настоящих трудностях семьи.

Хотя мне было интересно узнать некоторые факты, оставшиеся за пределами Трилогии о Корфу, общее впечатление - будто пришла в гости, а хозяева не успели убраться, и везде валяются вещи, постель не заправлена, а стирка висит посреди комнаты. Единственно, что мне понравилось в этой книге, так это наличие фотографий.

Книга прочитана для LinguaTurris. Девятый тур

Оригинальное название: The Durrells of Corfu

Дата написания: 2017

Первая публикация: 2018

Перевод: Piret Lemetti

Язык: Эстонский (в оригинале Английский)

Xellina

12 марта 2019 г. 01:18