П’єса класика української драматургії Івана Карпенка-Карого «Сто тисяч» є психологічною трагікомедією, у якій розкриваються такі людські вади, як жадоба наживи та споживацький спосіб життя. Для головного героя твору – сільського багатія Герасима Калитки, сенс життя зводиться до того, аби купувати все більше і більше землі, ставати все багатшим і перевершити найзаможнішого чоловіка на селі – Жолудя. Прагнучи з усього отримати вигоду, Калитка позичає гроші кумові під заставу та прагне одружити свого сина з донькою багатія Пузиря. Засліплений власною жадібністю, він стає жертвою інтриг єврея Невідомого, який продає йому фальшивих сто тисяч…

Aidoru

25 октября 2016 г. 15:59

Рецензувати даний твір мені видається нелегкою справою, проте, як кажуть, вовків боятися – до лісу не ходити. Що ж, «Сто тисяч» -- це такий собі памфлет, присвячений, у першу чергу, тим, хто намагається ловити рибку в каламутній воді, але сам у ній і тоне.

Із глубоким співчеттям тут автор висміює жадібність, жагу до наживи і, безумовно, нечесність. Тим не менш, поряд із комічним у п’єсі стоїть трагічне, разом із смішним стається щось, що викликає сльози. Важко навіть думати, що тоді суспільство продовжувало справу морального розкладу, чому і присвячена ця уїдлива творчість Карпенко-Карого.

У світі письменника гроші стали дорожчими за все. Але чому ця трагікомедія не втрачає своєї актуальності і зараз? Бо, хоча б, жахає не тим, що таке було, а тим, що таке продовжується.

Але важко не…

У 2008 році «Сто тисяч» поставив Київський театр на Подолі. В ролі Герасима Калитки — Богдан Бенюк.
Джерело: Сто тисяч

П'єса була написана у 1889 році. Її тематика знайшла продовження в іншій комедії Карпенка-Карого Хазяїн .
Джерело: Сто тисяч

Сто тысяч / Сто тисяч — фільм-спектакль Київського українського драматичного театру ім. І. Франка за однойменною п'єсою І. Карпенка-Карого. Режисер спектаклю — Гнат Юра, режисер фільму — Віктор Іванов.
Музику до фільму зіграв Симфонічний оркестр Українського радіо.

Форма: пьеса

Дата написания: 1889