У кнігу Барыса Пятровіча (Сачанкі) ўвайшлі кароткія навэлы, якія маюць падназву "фрэскі". Так, фрэскі, бо пішуцца яны за адзін раз, як і малююцца ў храме – пакуль не высахла тынкоўка. І не…
Издательство: Мн.: Медисонт

20 ноября 2011 г. 02:46

Як па мне, то напісаць рэцэнзію на зборнік апавяданняў немагчыма. А калі гэта зборнік, у якім шмат кароткіх апавяданняў, то і пачынаць не варта. А калі на вокладцы надрукаваны водгук спадара Акудовіча, то адна думка пра ўласную рэцэнзію - ужо грэх :)

А калі па сутнасці, то харошая кніга для няспешнага чытання і атрымання эстэтычнай асалодны. Прыемны бонус - пяць-дзесяць гісторыі са сваімі героямі назаўжды зачэпяцца ў памяці і непазбежна будуць усплываць пры згадванні пэўных рэчаў ці падобных збегаў абставінаў.

ISBN: 978-985-6530-95-4

Год издания: 2008