Тіртей, ім'я якого стало майже збірним у розумінні «поета-воїна»,- напівлегендарна особа.
За переказами, він жив в Афінах у середині VII ст. Був шкільним учителем в Афінах. У своїх патріотичних…
Издательство: Радянська школа

Ih08

24 января 2021 г. 22:30

0 Тіртей, грецький, елегійний, поет, жанр, військової, пісні, представник, античні, перекази, жив, Афіни, шкільний, учитель, був, спартанці, на чолі, війська, їхнього, Иессенія, бойовий, дух, привів, до, перемоги, спартанський, вождь, поет, воїн, елегії, ембатерії.

Тіртей (друга половина 7-го століття до нашої ери).

Грецький елегійний поет, представник жанру військової пісні. За античними переказами, жив у Афінах, був шкільним учителем, слабим фізично і кульгавим. За порадою оракула спартанці запросили його стати на чолі їхнього війська у війні з сусідньою Мессенією. Своїми військовими піснями Тіртей підняв бойовий дух воїнів і привів до перемоги. Можливо, що він був спартанським вождем, поетом і воїном. Тіртей писав "войовничі елегії" та "ембатерії" - маршові пісні високого громадянського почуття. Тематика його творів - звеличення спартанських закладів, міфи, що прославляють устрій спартанської громади, заклики до збереження "доброго порядку", прославлення військової доблесті та опис жалюгідної долі боягуза.

"Добре вмирати тому...". Поет описує…

"Добре вмирати тому, хто, боронячи рідну країну..." Переклад Г.Кочура
"Воїни, непереможного в битві Геракла нащадки!" Переклад Г.Кочура

Год издания: 1968

Язык: Украинский

Ih08

24 января 2021 г. 22:30

Тіртей (друга половина 7-го століття до нашої ери).

"Добре вмирати тому...". Поет описує…