3,6

This is a deeply East European novel in flavour reminiscent of Kundera and Borges. Through weaving together fragments, stories, and diaries Dubravka Ugresic, a prize-winning novelist in the former…
Серия: New Directions Paperbook
Издательство: New Directions Publishing Corporation

Trepanatsya

з підготовки бойових гусей та єнотів

20 мая 2023 г. 00:53

3.5 Рільке колись сказав, що історію розбитого життя можна переказати тільки в частинах і фрагментах (с)

Болісна книга хорватської письменниці Дубравки Уґрешич. Вона вся складена немов з клаптиків, і кожен такий шматочок - це спогад, що юшить болем і тугою за Батьківщиною. Під час Хорватської війни авторка стає екзилєм, переїзджає до Берліну, який буде її притулком деякий час. Маючи при собі всього дві світлини і розглядаючи їх, вона згадує свою сім'ю, розповіді мами про родичів, пригадує подруг в ті давні, щасливі і безпечні дні, коли вони зустрічались, веселились, а над їх головами не вибухали ракети.

Біженці діляться на два типи: на тих, що мають фотографії, і тих, у кого фотографій немає, сказав один боснієць, біженець.

Деякі частини твору мені дуже сподобались, влучили в саме серце і щось там тихенько надірвали. Гарно написано про екзиля - як це воно, бути біженцем, вигнанцем, залишити…

ISBN: 978-0811214933

Год издания: 2007