4,5

У повісті з глибоким проникненням у психологію розповідається про юні роки видатної української письменниці Ольги Кобилянської, багатий світ її захоплень, початок творчості.
Серия: художественная литература (Молодь)
Издательство: ЦК ЛКСМУ "Молодь"

1 ноября 2020 г. 11:23

Валерія Врублевська "Емансипантка".

У своїй повісті Валерія Врублевська описує дитячі та юні роки видатної української письменниці Ольги Кобилянської, її перші проби пера та зародження феміністичних поглядів.

Твір дуже глибокий і психологічний, невеликий за обсягом, читається легко. Він містить багато цікавої інформації про родину Кобилянських, а також про інших українських та зарубіжних письменників.

Після прочитання цієї книги я захоплююсь Ольгою Кобилянською, її сміливістю, незламністю, силою духу, глибоким внутрішнім світом. Обов'язково перечитаю її книги. Не тому, що треба, а тому, що хочу.

Частина перша
ДОЛЯ
Розділ І. З глибин
Розділ ІІ. Первоцвіт
Розділ ІІІ. Нове небо - нова земля
Розділ IV. Роздвоєність
Розділ V. Ще одна зірка...

Частина друга

1 ноября 2020 г. 11:23

Валерія Врублевська "Емансипантка".

gajechka

5 сентября 2016 г. 21:50

Як часто читаючи той чи інший твір ми задумуємся про те як жив автор, що саме спонукало написати його те чи інше? Колись Ольга Кобилянська у своєму листі до Францішка Ржегоржа писала

Мені здається, що до оцінки творів якого-небудь писателя є дуже важна річ подавати і характеристичні епізоди з життя авторів, а головне і обставин, в яких жив

Саме ці слова стали епіграфом до книги В.Врублевської "Емансипантка" Чому саме емансипантка? Бо Ольга Кобилянська вже з юних років відчувала потребу бути рівною з чоловіками. Вважала себе не менш здібною до навчання і дуже тяжко переживала те, що як жінка, немає можливості вчитися, бо батько був переконаний - жінка має вийти заміж і дбати про сім'ю. Деспотичний характер батька мав сильний вплив на характер молодої Ольги, не любила його і це ще…