4,1

Kas puud on sotsiaalsed olendid? Metsnik ja kirjanik Peter Wohlleben tõestab veenvalt, et tõesti, mets on sotsiaalvõrgustik. Ta kirjeldab põhjapanevatele uutele teaduslikele avastustele toetudes, kuidas puud on nagu inimperekonnad: puuvanemad elavad koos oma lastega, suhtlevad nendega, toetavad neid kasvamisel, jagavad toiteaineid nendega, kes on haiged või vaevatud, ja isegi hoiatavad üksteist ähvardavast ohust. Wohlleben jagab ka oma sügavat armastust metsade ja laante vastu, seletades elu, surma ja taastumise protsesse, mida on jälginud oma hoolealustes metsades.

11 мая 2024 г. 17:18

5 Любовь к природе

Лесник от души и к душе деревьев. Интересно рассказывает жизнь природного мира, которые у нас перед глазами, который наполняет нашу жизнь воздухом и разговаривает с нами. Книга для тех, кто хочет больше узнать и увидеть это с другой стороны, а не так как написано в учебниках.

Оригинальное название: Das geheime Leben der Bäume: Was sie fühlen, wie sie kommunizieren - die Entdeckung einer verborgenen Welt

Дата написания: 2017

Язык: Эстонский (в оригинале Немецкий)

Лауреат: 2017 г.Премия «Выбор инди-книги» (Документальная литература для взрослых)

Кураторы

11 мая 2024 г. 17:18

5 Любовь к природе

21 декабря 2022 г. 21:24

Читать сложновато, потому что надо и в язык вникать, и впитывать знания хоть немного)) Но познавательно: поняла, что совсем мало про деревья знаю

Подборки