3,5

Кнігу склалі апавяданні і вершы аўтаркі, у тым ліку творы з цыклаў “Кім быць”, “Уклясыкі”, “Без атраманту”, “Трыпціх” ды іншыя. Ілюстрацыі да кнігі зрабіла мастачка Наталля Зямчонак (Гарачая).…
Серия: Пункт адліку
Издательство: Логвінаў

ISBN: 978-985-6991-71-7

Год издания: 2012

Язык: Белорусский

Дрэва энталіпт / Анка Упала - Мінск: Логвінаў, 2012. - 90 c. - (Бібліятэка Саюза беларускіх пісьменнікаў "Кнігарня пісьменніка"; Пункт адліку).

shurenochka

Эксперт Лайвлиба и ровных швов

13 марта 2018 г. 12:16

5 Дзякуй

Вельмі, вельмі павесяліла кніжуля гэта. Без пафасу ды ліцця усялякіх вадкасцей .Аба ўсім ды ні аб чым. Але ж ўсё роўна цікава і незвычайна.

10 ноября 2012 г. 20:36

Партфоліа на фоне традыцыі

Анка Упала. “Дрэва Энталіпт” Апавяданні, вершы. “Логвінаў”, 2012.

У літаратурным працэсе, даруйце мне банальнасць, усё як у жыцці. Старэйшае пакаленне глядзіць на маладзейшае і прыгадвае: “А вось у наш час…” І ў чымсьці яны маюць рацыю: той іншы час – быў, час, калі стваралася Вялікая Традыцыя, калі пры наяўнасці таленту быў карацейшым шлях ад пачаткоўца да класіка, калі пісьменнік быў не проста аўтарам тэкстаў, але ўплывовай і заможнай асобай.

Той час мінуў, і ў беларускім літаратурным працэсе вырасла пакаленне ўнукаў і праўнукаў, якія хочуць пісаць сваё і ў гэтым сваім расстаўляць сцяжкі-пазнакі для Вялікай Традыцыі: “Я – ваш, мы з вамі адной крыві, але я адначасова і іншы”.

Павага да старэйшых і прызнанне іх аўтарытэту – норма любой чалавечай супольнасці, што…