4,3

“Slavenka Drakulic is a journalist and writer whose voice belongs to the world.” —Gloria Steinem

Today in Eastern Europe the architectural work of revolution is complete: the old order has been…
Издательство: Penguin Books

9 июня 2022 г. 12:01

5 Книга, яка на багато питань дає відповіді, особливо в умовах війни

Після всього, через п'ятдесят (боляче говорити, але навіть через вісімдесят) років у Європі була можливою ще одна війна; можливою була зміна кордонів; і можливим був геноцид (у 92-му боснійців, у 2022 - українців). ... "європейці" (себто народи Франції, Британії, Німеччини, Італії, Австрії чи Іспанії) паралізовано за всім спостерігали (та й спостерігають зараз так само як 30 років тому). Усе це відбувається просто там, на телеекранах у їх вітальнях: снаряди, бомби, вбивства, ґвалтування, кров, руйнація - уся ця війна розгорталась просто перед їхніми очима. Усі знали, що відбувається, і це почасти й є прокляттям війни в Боснії, на Балканах і ... ну, і в тому, що називається Європою. То чи не варто нам - точніше, чи не мусимо ми - спитати себе, чим є Європа після Боснії?

і тут хотілось би…

9 июня 2022 г. 12:01

5 Книга, яка на багато питань дає відповіді, особливо в умовах війни

і тут хотілось би…

14 июля 2021 г. 23:07

Книга, що написана в 90-х роках, відображає і сучасні пережитки тих часів, коли люди були бідними, роботящими, але гордими за партію і лідера. Нам, новому поколінню, яке ще може чути від своїх пра- про хліб, який коштував 16 копійок, смачне вершкове і головне "натуральне" морозиво, а ще лікарську ковбасу, рівня якої немає в сучасності. Що це за фактор? Ностальгія за молодістю і примарною стабільністю чи страх перед майбутнім і невизначеністю?

Отже, яке воно життя в посткомуністичних країнах? Чому "Європа" у нас найпопулярніша назва кафе, готелів, чи ресторанів? Як так склалося, що держави, які територіально є Європою, опинилися за їх межею, ізольовані і принижені більш розвиненими країнами?

Страшно усвідомлювати те, що досі шлюб з іноземцем (себто громадянином не посткомуністичної країни)…