Головний герой твору Степан Радченко приїздить до Києва разом із друзями приїздить на навчання. Хлопець марить «завоюванням» столиці, як і інші юнаки та дівчата, котрі тисячами потягнулися з села до міста у 20-х роках минулого століття. Степан підлаштовується до життя в столиці: терпить сусідських корів, яких, думав, уже не побачить, знайомиться з жінками та вчиться бути письменником.

9 мая 2024 г. 22:56

Коли берешся читати класику, розумієш, що твір може бути дещо нуднуватий або ж неактуальний для сьогодення.

Але все вищезазначене точно не стосується даного роману. Майже з перших сторінок ця історія "затягнула" мене у свій світ.

Неймовірний талант автора передати глибину людської душі просто вражає! А який вир емоцій з'являється у читача!

Якщо вам подобаються книги з яскравими персонажами - від усієї душі раджу прочитати роман "Місто'. Та й взагалі раджу прочитати цю книгу, бо вона варта знайомства!

Звичайний сільський хлопець Степан приїздить до Києва, щоб вступити до вузу. Це його мрія, для здійснення якої він невпинно працював роками.

Він прагне здобути освіту, щоб потім повернутися в село і працювати над покращенням життя своїх односельців.

Ось такий позитивний персонаж ми зустрінемо. Як…

Роман написан в Киеве в 1927 году.

Первое издание: Харьков, издательство «Книгоспілка», 1928 (книга вышла в начале апреля 1928 г.).

В 1930 году опубликован первый перевод романа на русский язык (переводчик Б. Елисаветский).

В 1992 году в журнале «Дружба народов», №№ 8—9 (август—октябрь) опубликован перевод Елены Мовчан.

Форма: роман

Оригинальное название: Місто

Дата написания: 1927

Первая публикация: 1928

Язык: Украинский

9 мая 2024 г. 22:56

Ось такий позитивний персонаж ми зустрінемо. Як…

Valeryflake

7 марта 2024 г. 12:23

5 Милый друг по-украниски

Очень жаль, но я не читала Пидмогильного в школе. То ли его не было в программе, то ли я ушами хлопала и все пропустила. Здорово что сейчас есть возможность возвращаться к украинской классике, причем в осознанном возрасте. И так, о чем книга. В центре сюжета молодой человек, Степан Радченко, который переезжает из села в Киев, столицу. Он амбитен, он хочет выучится в университете и с полученными знаниями вернутся в село и "поднять" его. Степан очень самоуверенный, решительный, но в тоже время предвзятый, смотрящий на других людей свысока, завистливый. В нем перемешалось черное и белое, и ты веришь такому герою, не идельному. Увы он сразу сталкивается с трудностями - вместо обещанной комнаты он селится практически в хлев, еще и выполняет домашнюю роботу со скотиной в качестве платы. Он не…